Takový normální den...s kočkou

6. září 2015 v 14:50 | Liliana Landštejnská |  Moje kočky, povídání a zkušenosti
Pokud žijete s kočkou, pak můžete říct, že je to zajímavý život. Kočka je jistota, ale zároveň Vás nikdy nepřestane překvapovat. Kočka Vás může uklidnit nebo dodat energii. Jsou to velice vděčná zvířata. S to mojí kočičandou se ani jeden den nenudím.

*
Velmi často spí na rožku postele. Člověk by si řekl, ža takový kočičák moc místa nezabere, ale ta moje kráska se na posteli někdy pěkně rozvalí a to tak, že se dá spát jen na jedné polovině. Pokud jste už někdy viděli vtipné obrázky na téma "spánek s kočkou", tak to je realita. Když vstávám do práce, je to různé. Kočka má buď úplnou půlnoc a vzbudí se, až když snídám, nebo začne s něčím šustit a pomňoukávat, sotva otevřu oči. Někdy mi vleze k hlavě a mňouká mi přímo do obličeje. To je živý budíček.
*
Pak se mi soustavně motá kolem nohou. Jde se mnou do koupelny, vyleze na vanu, z vany na pračku a z pračky na umyvadlo. Občas ji zaujme třeba nějaké smítko v koutě, tak si k němu sedne, zírá, tak zvláštně "mrňká" a šťourá do toho tlapkou. Z koupelny jde zase se mnou. Při snídani mi někdy vyskočí na klín, případně se vecpe za moje záda. Krmím jí chvíli před odchodem z domu. Ráno to obvykle bývá paštika. Jen co ji uvidí v mé ruce, začne zase mrňkat a rozježí se jí ocas.
*
Při příchodu z práce už kočka čeká na chodbě, jen výjimečně mě vítá rozespalá. Otírá se střídavě o krabici na chodbě, moje nohy, tašku s nákupem a boty, které jsem si právě vyzula. Někdy se po nich dokonce vyloženě válí. Jejího dobrého rozpoložení často využívám k tomu, abych ji vyčesala. Ano, přestože mám "obyčejnou" domácí kočku, čas od času ji vyčešu. Odstraním tak uvolněné chlupy a omezím tím jejich výskyt v domě. Kočce se tato činnost líbí, akorát u toho trochu cestuje a já za ní. A provokativně na mě vystrkuje břicho.
*
Během dne velice ráda sedí na parapetu a dívá se ven. Jakmile proletí kolem okna nějaký pták, kočičanda je v pozoru a mele ocasem.Někdy si spolu hrajeme - veznu pomlázku od Velikonoc a kočka už po ní chňape. je schopná hrát si s čímkoliv. Nedávno mi na zem spadla hruška a kočičanda ji hned naháněla. Večer jakoby jí přeskočilo a z ničeho nic začne pobíhat tam a zpátky, nejlépe s naježeným ocasem a dupe u toho jako dostihový kůň. Pak ale přijde čas večeře. To je kapsička nebo paštika největší objekt zájmu, což by se dalo usoudit podle intenzity s jakou se kočka o jedno nebo druhé otírá. Když připravuji naši večeři, krasavice sedí v kuchyni na podlaze u linky a dívá se, co dělám.
*
Od naší dovolené má čičák k dispozici dvě toalety se stelivem a s radostí obě dvě využívá, hlavně když se nasype nové stelivo. Ihned to jde zkontrolovat a s maximálním nadšením pak zahrabává to, co bylo vyprodukováno. Někdy hrabe s takovým nasazením, až mám pocit, že by rád zahrabal celou bedýnku.
*
V noci je kočka docela klidná, jen občas ji napadne nějaká čertovina. Například ve tři ráno vyšťourat svou oblíbenou hračku a pohazovat si ji po koberci. Většinou se ale uvelebí na jednom z oblíbených míst a spí - až do rána.
*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | E-mail | Web | 7. září 2015 v 16:15 | Reagovat

Naše kočky žijí venku, takže takovéto zážitky nemám ... možná je to tak trochu škoda :)

2 Jarka Jarka | Web | 9. září 2015 v 19:39 | Reagovat

Ani já nemám zážitky s kočičkami a donedávna jsem neměla s žádnými domácími zvířátky a ani mi to nechybělo. Teď už ovšem máme přes rok zděděnou fenečku Peginku a o té bych mohla taky dlouze vyprávět. :-D

3 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 10. září 2015 v 18:16 | Reagovat

[1]: Škoda to je, ale i "venkovní" kočky dovedou pobavit :-)
[2]: Člověk se někdy ani nestačí divit, co ta zvířátka provádějí :-d

4 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. září 2015 v 19:32 | Reagovat

To je kouzelný obraz kočičího dne. V některých bodech poznávám ty naše, ale tvoje je extra třída! Takhle vymazlený je nemám, nebo spíš, jen zpola.
Spaní na posteli, to dobře znám. Taky jsem dřív tvrdila, že bych kočku na posteli nesnesla a vida, už tam je. A já jí uhýbám, jak ten pitomec... :-)
Máte dobré rituály. Naše miciny jsou v tomhle ohledu nevyzpytatelné, jediný rituál je, když jim jdu nasypat krmení (dávám většinou granule, ale někdy jim koupím kapsičku nebo takové ty sušené tyčinky, které jim pak lámu na malé kousky. A sem tam jim dopřeji kousek syrového masa, ale to kupuji normálně v obchodě, neberu žádný výsek. Myslím že kočky občas kousek syrového potřebují, přece jen jsou to šelmy. :-)

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. září 2015 v 19:33 | Reagovat

P.S. česání - to je dobrá věc, opravdu se tím vyčistí srst, vyčešou se uvolněné chlupy a navíc se jim to líbí, je to takové škrabkání po hlavičce a po zádech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama