Popovice - Mistr Jan Hus

10. září 2015 v 18:45 | Liliana Landštejnská |  Život se šermíři
Poslední srpnovou sobotu jsme zamířili do Popovic nedaleko města Uherské Hradiště. Naším cílem byl Amfík Bukovina, kde se konala akce s názvem Mistr Jan Hus. K této historické postavě a k době, kdy působila, směřovala podstatná část programu. Kromě šermu, historických tanců, krátkého povídání o středověkém odívání a představení osob, které v té době také žily, mohli návštěvníci shlédnout i ukázku střetu husitů a katolíků, případně si poslechnout skupinu dobové hudby.

*
My jsme do Popovic dorazili kolem deváté hodiny (ráno). Pozdravili jsme pár známých a začali stavět stan. S organizátorem jsme řešili ještě nějaké drobnosti, zejména ukázku bitevního střetu. Času bylo dost, tak jsme si postupně procházeli celý areál. Ani na této akci nechyběly stánky. Kromě občerstvení zde člověk mohl nakoupit keramické výrobky, různé přívesky s historickými ornamenty, knihy, šperky s drahými kameny a podobně. Já jsem si odsud odvezla keramický hrnek s kočku a kachličku na povešení, také s kočkou :-D
*
Zde šermují další účinkující - SHŠ Solutus

*
Před hlavním pódiem jsme předvedli krátký taneční vstup, kterým jsme doplnili tance jiné skupiny, která byla také součástí celodenního programu. Pak následovalo krátké podívání o oděvech, které jsme měli na sobě. Jako další nás čekalo pásmo soubojů a tanců, s tím jsme se ale už přesunuli na kolbiště - menší ohraničený prostor nedaleko našeho stanu. Trochu nás zbrzdily potíže se zvukem, ale nakonec jsme to nějak udělali. Povedlo se nám pořádně zmastit jeden tanec, ale zajímavé je na tom to, že oba páry jsme to pokazily úplně stejně, ve stejnou dobu. Zkrátka jsme nějakým záhadným způsobem přeskočily jednu pasáž a nikomu není jasné, jak se to podařilo.
*
Skupina, která tančila před námi.
*
*
Tady tančíme my.
*
*
*
Už se chystá vozová hradba.
*
*
Ve střetu mezi husity a katolíky jsem měla svou vlastní scénku, jejíž součástí bylo sestřelit jednoho z přicházejících bojovníků (trefila jsem se) a... no zkrátka to pak se mnou nedopadlo dobře. :-D
*
Tady už se melou, hlava nehlava. Jak vidíte, zapojily se i další ženy a myslí, že si to tlučení do protivníků docela užívaly :-D
*
*
Po ukončení ukázky střetu nastoupili všichni do jedné řady. Ani se všichni na jednu fotku nevešli.
*
*
Tuto akci můžu hodnotit jako povedenou a zajímavou. Navíc jsem zde poprvé vyzkoušela své bezpečnostní šípy v akci a osvědčily se. Luk si vyzkoušeli i zájemci z naší skupiny a můžu říct, že taková věc vždy najde své využití. Domů jsme odjížděli postupně, já večer, kdy už se po horkém dni trochu ochladilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 11. září 2015 v 17:39 | Reagovat

Paráda. Vypadá to skvěle, nádherná akce...). Moc se mi líbí všechny kostýmy i zbraně..:). Jste šikovní :).

2 Jarka Jarka | Web | 14. září 2015 v 9:44 | Reagovat

Poslední srpnovou sobotu vrcholily už asi třetí pařáky tohoto léta, my byli na plovárně a ty jsi tančila v dlouhých šatech. Akce to byla jistě skvělá, fotky o tom vypovídají a je prima, že tam vidím i tebe. Moc ti to sluší, vypadáš nejmladší, nejštíhlejší, zkrátka nejhezčí. ;-))

3 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 14. září 2015 v 18:49 | Reagovat

[1]: Byla to povedená akce :-)
[2]: Letošní sezónu bych označila za opravdu vypečenou a to doslova. Já se teď snad budu červenat :-D Z naší skupiny jsem téměř nejmladší, to je pravda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama