Návrat na hrad Sovinec

25. června 2015 v 19:51 | Liliana Landštejnská |  Život se šermíři
Více než po týdnu se dostávám k tomu, abych se podělila o své postřehy ze Sovince. Ano, opět jsem navštívila tento hrad, který zde byl zmíněn již několikrát. Bystrý čtenář správně tuší, že jsem zde nebyla jen já, ale i celá skupina. Je to místo, kam se vždy ráda podívám a určitě o něm neslyšíte naposledy.

*
Vyjížděli jsme v sobotu ráno. Po cestě jsem si buď povídala s posádkou auta, nebo jsem usínala. Narazili jsme na malou objížďku, ale hravě jsme ji zvládli. Nedaleko Sovince se mě zmocnil vnitřní neklid a nedočkavost, kdy už tam budeme. Netrpělivě jsem vyhlížela hrad a pak jsem se konečně dočkala. Na místě jsme si z aut vyložili naše věci a šli se ubytovat (do hradu). Za den jsme měli mít tři vstupy a do prvního bylo ještě hodně času, který každý využil po svém. Samozřejmě jsem si musela aspoň částečně projít areál hradu, i když už ho znám. Návštěvníci zde ještě nebyli a to je na takovou obhlídku nejlepší.
*
*
Čas se neúprosně sunul vpřed a bylo potřeba obléct se do kostýmů. Všechno to šněrování, česání a upravování je vlastně takový rituál. Zkrátka se nad takovými věcmi nepozastavuju a beru je jako samozřejmost, protože to k tomu všemu patří. Trochu jsme se pekli, protože slunko svítilo jak divé. Převklékání z pánského kostýmu do dámského mi přišlo vhod, protože jsem mezitím mohla trochu zchládnout.
*
*
Návštěvníků nebylo tolik jak je zvykem, dost lidí se zřejmě válelo u vody... a naši chlapi jedině tak po zemi, když skončil souboj :-D Nějaké ty chybky a překlepy se objevily, ale to se občas stane. Otázkou je, zda takové menší přešlapy zaregistruje i divák.... my za zástěnou se tomu docela smějeme, protože víme, že ve skutečnosti to má být trochu jinak. Vše jsme zvládli a mé obavy se ukázaly jako zbytečné. Za to pečení se na scéně jsem se koupila keramický hrnek - pochopitelně s kočkou, další do mé sbírky. Také jsem si pohladila puštíka, kolem kterého jsem pak pořád chodila a vždycky se u něho zastavila.
*
*
Víkendové akce jsou parádní - člověk předvede to, co má, ale také má čas se porozhlédnout kolem a pokecat s ostatníma. Ze soboty mým velice zajímavý zážitek, a to prohlídku opuštěného domu. Nejdřív jsem se bála, ale pak se nás tam několik odvážilo. Musím říct, že to byl docela adrenalin a už dlouho jsem nic takového nepodnikla. Ale nakonec jsem byla spokojená, protože jsem zvědavá a ráda zkoumám různá místa. Zamířila jsem i na místa, která jsem už znala, jen tak pro připomenutí.
*
*
V sobotu večer se hodně rozpršelo a v neděli také sprchlo. Před třetím (a zároveň posledním) nedělním vystoupením přišla taková menší krize a většina z nás pocítila únavu, která však zanedlouho přešla. Jako poslední jsme jeli turnaj, kde jsem byla v pánském kostýmu. Potom se ještě pojedlo a pak nastala ta zlomová chvíle. Začali jsme si balit věci... a přišlo takové to "cože, my už jako pojedem". Byla jsem sbalená za chvilku, ale pořád mi nešlo do hlavy, že to místo opustíme. Rozloučili jsme se a postupně odjížděli. Ještě doma jsem z toho přesunu byla chvíli zmatená a pořád jsem měla pocit, že mám na sobě pokrývku hlavy a na nohou svoje historické boty :-D
*
*
Byl to hezký víkend a kromě suvenýru jsem si dovezla spoustu fotek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | 27. června 2015 v 22:20 | Reagovat

Sovinec je tvoje srdeční záležitost, přivolává si tě. Moc vám to holky sluší, a jak vidno, hrajete i se zbraněmi, a ty Lilčo i v kostýmu jinošském. Puštík je krásný, určitě měl radost z tvé přítomnosti.Papa♥♥

2 Beallara Beallara | Web | 28. června 2015 v 7:18 | Reagovat

Parádní akce, mám takové ráda a ještě když se srazí dobří lidé...
Uživej léto...

3 Lucie Mészárosová Lucie Mészárosová | Web | 29. června 2015 v 10:47 | Reagovat

Jak čtu, muselo jít o fajn akci, o čemž vypovídá i fotodokumentace :-)

4 vivienne vivienne | Web | 14. července 2015 v 9:24 | Reagovat

krásné jako vždy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama