Páteční workshop a sobotní vycházka

28. dubna 2015 v 19:15 | Liliana Landštejnská |  Zápisky odjinud
Většina víkendu proběhla tak nějak nečekaně, ale o to byla lepší. Ještě bych chtěla poděkovat těm, kteří si přečetli článek o umísťovací výstavě koček nebo ho rovnou okomentovali. Děkuji. A teď už k báječnému víkendovému času, který vždycky tak rychle uteče.

*
Po cestě domů jsem se stavila v bazárku, kde mě již několik dnů lákala soška kočky. Odhodlaně jsem vstoupila dovnitř a po chvíli si to zamířila rovnou k pokladně, že chci tu kočku, co je za výlohou. Ukázalo se, že to nebyla jen soška - navrchu byl otvor na mince. Jako pokladničku ji ale používat nebudu, protože bych ji při vysypání mincí musela rozbít. Pán, co tam prodával, si všiml mého přívěšku, tak jsme se dali do řeči a došlo i na Hru o trůny. Můj další plán na pátek byl naprosto jednoduchý - péct buchtu. Ovšem tak nějak se zjistilo, že od pěti je žonglovací workshop s různými ohnivými i neohnivými hračkami, zkrátka setkání lidí, kteří se více či méně věnují ohňovce a jiným podobným vylomeninám. Šla jsem jsem tam pouze jako doprovod mého drahého, ale nakonec jsem si trochu zatočila s tyčí a poikama. Na levou ruku jsem nesmírně levá, ale to není žádná novina. Také jsem potkala pár známých lidí, o kterých jsem ani nevěděla, že tam budou. Bylo to super.
*
V devět hodin měla být ohnivá show, ale ptorože bylo ještě dost času, usadili jsme se v malé místní kavárně. Pořád jsem si nemohla vybrat, co si dám, tak jsem si nakonec naprosto nekulturně objednala pivo :-D
*
V devět hodin přesně to začalo. Po chvíli jsem dokonce zjistila, co provést s foťákem, aby oheň vypadal aspoň trochu jako oheň a ne jako cosi podivné zářící barvy.
*
Fotila jsem spíše v první půli představení, pak už jsem jen pozorovala. Nebyla to špatná podívaná, jen bych změnila ošacení některých účinkujících. Nějaké kousky byly na ohňovku vyloženě nevhodné a taktéž jsem se divila, že snad nikdo neměl na hlavě šátek.
*
V sobotu bylo příjemné spíše odpoledne. Vydali jsme se na procházku k místnímu koupališti, kde je také kemp. Našli jsme tu jednu kešku, dali si pivo (a já ještě topinku). Bylo hezky teplo, tak jsem venku seděla bez mikiny :-) Na fotce je místní zámek, focený z poněkud nevhodného místa. Jeřáb nebo co to tam trčí, se k němu moc nehodí :-D
*
Zpátky jsme šli podél řeky Moravy. Občas kolem projel nějaký cyklista. Musím říct, že někteří tito jedinci jsou totálně trapní a vypatlaní a své hloupé komentáře směřující na okolí by si mohli ponechat. Nikdo na ně není zvědavý. Když pominu tyto blbouny, tak to byla hezká procházka.
*
A to nejlepší na konec! :-) Koukám po jakési ceduli a pak si všimnu, že v trávě kousek ode mě je kočka. Přesněji řečeno kocour. Dřepla jsem si a on přišel. Hned se kamarádil. Otíral se o jednu nohu, hned zase o druhou a tak dokola. Neváhala jsem a vyfotila si ho a nechala se vycvaknout i s ním. Rozhodně to nebyl toulavý kočičák. Poté, co jsme odešli, za ním přišla malá holka, hrála si s ním a oslovovala ho jménem. Tento kočičák byl parádní závěr dne.
*
Často se objeví otázka, jestli se nebojím, když tak hladím kdejakou kočku. Odpověd zní ne. Nevím, proč bych se měla bát. Žádný přítulný mourek, zrzek nebo strakáč mě přece nesní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 13:41 | Reagovat

Měli jste konec týdne pestrý Lilianko. Musela jsem se zasmát tomu nekulturnímu objednání piva. My byli v sobotu večer na narozeninách a sestra od Karla mi chtěla udělat radost, koupila někde pivo Březńák, ale v nekulturním plastikovém balení 2 L. Ale ochutnali jsme ho a vypili, pro 6 lidí toho až tak moc nebylo. A čičina je mazlivá, pozná, kdo ji má rád.

2 Beallara Beallara | Web | 30. dubna 2015 v 20:54 | Reagovat

Jsem na tom podobně, nedokážu si odepřít pohladit jakéhokoliv kočičáka...

3 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 1. května 2015 v 18:20 | Reagovat

[1]: A bylo zvláštní, že k tomu pivu mi donesli takovou nóbl skleničku na stopce :-D
[2]: Když kočičák neutíká, tak proč ne :-)

4 Zdebra Zdebra | Web | 2. května 2015 v 13:45 | Reagovat

Však pivo je zdravé, když se to nepřežene. V tomhle případě bych se neohlížela, jestli je to kulturní nebo ne. ;)
Taky bych si hned každou kočku, co potkám, pohladila (jen kdyby ty kočky chtěly...). Možná si lidi myslí, že by tě ty kočky mohly něčím nakazit.

[3]: I pivo umí být kulturní. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama