Páteční odpoledne je ráj :-)

27. března 2015 v 16:18 | Liliana Landštejnská |  Zápisky odjinud
Přemýšlela jsem a došla k závěru, že z celého týdne je nejlepší páteční odpoledne. To je tak skvělý pocit, když je půl třetí a končím v práci a vím, že další den nemusím vstávat a můžu dělat tamto nebo toto. Občas přijde v pátek po obědě taková menší krize, kdyste se nejradši zbalili a šli domů. Zvlášť když se nacpete jako hroch (gulášová polévka a pečivo, rýžový nákyp s kompotem) a pak funíte jak divočák :-D Ovšem jak nastane jedna hodina, rychle to uteče. Když se tak při pátku potřebuju v práci nějak odreagovat, vymýšlím, co bych tak mohla uvařit. Zpravidla jdu nakupovat ještě předtím, než dojdu domů, ať nemusím do bytu, do obchodu a zase do bytu.

*
Hned za pátkem je nejlepší sobota, a to celý den. Pěkně se vyspím, pak se dlouho snídá a nechybí k tomu ani konvička s čajem. Když jsem rozmlsaná, udělám si kakao, do většího nebo kočičího hrnku. V současné době mám pět kočičích hrnků, rozhodla jsem se, že je budu sbírat. V klidu a beze spěchu uvařím co chci, ve volných chvílích mrknu na net nebo vyčešu kočku. Dost teď pelichá, tak jí s tím trochu pomáhám, aby chlupy nebyly všude. Po obědě se zpravidla někam vyrazí, buď na výlet, nákup nebo aspoň malou procházku po okolí.
*
Jak by měl šermíř aspoň jednou za život zamířit na bitvu a muslim do Mekky, tak by měl milovník koček navštívit nějakou výstavu těchto čtyřnohých tvorů. A přesně tam zítra jedu. Na Mezinárodní výstavu koček. Bude se konat v Bojkovicích, na zámku Nový Světlov. Ještě nikdy jsem na takové akci nebyla a strašně se tam těším. Hlavně si s sebou musím vzít foťák, abych se pak s Vámi mohla podělit. Mňau! Myslím, že to bude parádní den. Večer si smlsnu na nějakém dobrém sýru.
*
Neděle už tak fajn není. Strašně rychle uteče. Ráno vstanete a jen co se otočíte, už aby se obědvalo. Sotva poobědváte, už abyste mazali na trénink. Dorazíte z tréninku, povečeříte, nachystáte si věci do práce a tak dále a už abyste šli spát. Lusknete prsty a den je v tahu. Nejhorší den z celého dne je nejspíš úterý. Už jste se rozkoukali, ale do víkendu je ještě tááák daleko. Naštěstí vždycky přijde středa a celé se to zlomí. A tak pořád do kolečka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 27. března 2015 v 20:30 | Reagovat

Pamatuji si, že když jsem chodila do práce, říkávala jsem si, že to snad není možný, ale pořád je pondělí. Teď, když už jsem na zaslouženém odpočinku, tak mě ty víkendy přestaly brát a mám raději všední dny, takže se mi zdá, že týden přefrnkne jako nic a střídá se jeden víkend za druhým. Jak je ten čas relativní!

2 Zdebra Zdebra | Web | 28. března 2015 v 12:51 | Reagovat

To se máš, že máš kočičí hrnky. Já zatím nemám ani jeden. Vždycky mě odradí ceny. Tak zatím mám jen jeden obyčejnej, na kterej jsem si zvykla a z jiných hrnků doma mi čaj nechutná. Sice mi kamarádka dala k narozeninám hrnek s Tarjou, ale z toho mi je zas blbý pít, tak to mám jako dekoraci.
Na výstavě koček jsem ještě nebyla. Nikdy mě výstavy zvířat všeobecně moc nelákaly. Ale na kočky bych se možná podívala.
Já se o víkendech v poslední době nějak nudím a přijde mi, že se vlečou. :D

3 Helena Helena | Web | 29. března 2015 v 10:19 | Reagovat

Kočičí hrnky mám ještě dva v krámě na prodej. Sem tam je objednám, ale jelikož mussím vzít 6 kusů a nemůžu si vybrat jednotlivě, tak vždycky něco zůstane, ale nakonec se taky někdy prodá. neděli taky nějak nemusím, jak kdy, kpř. dnes mží, všechno je mokré, ale já neděli nemám v oblibě už od mládí, přijde mi taková smutná.Z pracovních dnů mám ráda středu, protože mám odpoledne volno a pak se to překulí a je víkend.

4 Helena Helena | 29. března 2015 v 10:20 | Reagovat

A jak bylo na kočičí výstavě?

5 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 29. března 2015 v 12:00 | Reagovat

[1]: I já mám někdy pocit, že je pořád pondělí. Myslím, že moje generace se toho zaslouženého odpočinku snad ani nedožije, když se odchod do důchodu stále posouvá.
[2]: Můj největší hrnek nebyl úplně levný, ale já jsem ho prostě chtěla :-D Bylo by super, kdyby víkend trval tři dny místo dvou.
[3]: To je trochu škoda, že si nemůžeš vybrat jednotlivě. Ale jak se říká, každé zboží si najde svého kupce :-)
[4]: Bylo to parádní, určitě pojedu ještě na nějakou výstavu :-) Kočky byly opravdu pěkné a některé byly neuvěřitelně obrovské :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama