Menší úklid, ale rozhodně ne jarní

9. února 2015 v 16:18 | Liliana Landštejnská |  Zápisky odjinud
Tak prý přišla chřipková epidemie a nejhorší je na Zlínsku. Mě zatím nenavštívila, akorát v pátek jsem malinko posmrkovala, ale večer to bylo pryč. Dost lidí teď chodí do práce nachlazených, protože nikdo nechce jít marodit - na ten týden se to ani neoplatí, když za první tři dny nemocenské nic není. Takže jen tady někdo zakašle, už sklidí spoustu škaredých pohledů.

*
Mám v plánu se pustit do úklidu, a tím nemám na mysli běžné činnosti jako je vysávání a utírání prachu. Spíše bych chtěla protřídit oblečení. Hodně kousků nenosím a jen zabírají místo ve skříni. Jen se ještě musím poohlédnout po nějakém sběrném kontejneru, kam se dává oblečení. Měla jsem i nápad zanést to třeba do charity, ale tam to chtějí z čistírny i s potvrzením... a na to bych mohla leda hodit bobek. Také uklidím tady blogu, když už jsem znovu začala psát. Zjistila jsem, že některé věci jsou zbytečně rozdělené do více rubrik, možná umažu články co jsou o ničem. Budou to tedy jen malé změny, které ani nepostřehnete.
*
Taktéž mám v plánu objednat kočce nějaké lepší granule, třeba Royal Canin. Koupím je přes Kočičí naději na "dobré misce". (Odkaz na "dobrou misku" je ve sloupečku vlevo, kdyby někdo chtěl.) Když se totiž cokoliv na tomto e-shopu objedná přes Kočičí naděje, ta z toho pak bude něco mít, tak proč neudělat dobrou věc. Možná z tama rovnou vezmu i nějaké pořádnou kočičí misku a šampon. Stejně bych tyto věci musela koupit, tak proč to nespojit dohromady.
*
V sobotu jsem byla venku a trochu to ukluzovalo, tak jsem jen cupitala :-D Upřímně řečeno, nechápu ty, co v tomto počasí sednou na kolo, přijde mi to docela riskatní. já na kole nejezdím, jak je rok dlouhý. A ještě jednu malou poznámku, tady ta fotka není ze soboty, ale z nějaké vycházky předtím... ty hvězdičky tam jsou pochopitelně přidané.
*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marcelka Celestine Marcelka Celestine | Web | 9. února 2015 v 17:06 | Reagovat

To je výborný nápad! Taky jsem spoustu věcí odnesla do Charity :) Krásný obrázek, hvězdičky mu dodaly ten správný šmrnc :)

2 Van Vendy Van Vendy | Web | 9. února 2015 v 20:52 | Reagovat

Charitě by patřilo nasrat a rozmazat, jestli nejsou schopni poznat normálně vypraný oblečení, tak ať se jdou vycpat (jako sorry, ale platit ještě čistírnu, to bych raději hadry vyhodila do popelnice).
Vytřídit si oblečení a provětrat skříň? to neuškodí. Co s oblečením? Buď kontejner na oblečení nebo je zkus dát do igelitky a položit někam na lavičku u nádraží. Uvidíš, jak dlouho se tam takový balíček udrží - většinou to bývá do druhého dne pryč. Taky můžeš něco nafotit a zkusit to prodat na Votočvohoz, nebo podobném portálu.
A když nic z toho nezabere, bavlněné věci můžeš nastříhat na hadry (úklid, místo prachovek na skříně) nebo to prostě vyhoď do popelnice, třídění je sice krásná věc, ale taky bychom tomu neměli podléhat natolik, abychom se báli vyhodit jednu žárovku jinam než do příslušného kontejneru.
Odkaz na kočičí granule zní zajímavě, já kupuji většinou klasické whiskas v Tescu, občas koupím Sametkovi In Home, to jsou nějaký speciální granule pro domácí kočky, které nechodí ven a dávám mu to po troškách jako přilepšení. Jiné drahé granule jsem nezkoušela (tyhle In home jsou dost drahé, 300 g kolem padesáti korun).
Lidi jedoucí na kole jsem viděla včera ráno, když jsem odmetala sníh. Ale to bylo nasněženo a nebylo náledí, takže se jim nedivím... na ledu by to bylo horší.
A fotka je kouzelná, s hvězdičkami a byla by krásná i bez hvězdiček. Ale takto se mi líbí víc.

3 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 12. února 2015 v 18:06 | Reagovat

[1]: Já je právě do Charity neponesu.
[2]: Pravda, obyčejné hadry na úklid se vždycky hodí :-) Nebo bych z toho mohla něco ušít, třeba podložku na židle, ať tolik netlačí. Canin Royal jsou ve zverimexu dost drahé, ale když jsem se dívala na internet, tam jsou ty ceny o dost menší. Někdy beru "Purinu" (takové modré s bílou kočkou), balení 800 g stojí cca 130 kč... no, kočka je spořádá tak za měsíc, docela jí jedou :-D

4 Helena Helena | Web | 13. února 2015 v 22:10 | Reagovat

Chřipajzna chodí pořád okolo. Lilianko z článku vyplývá, že už někde pracuješ? A jsi ze Zlínska, ty se máš. Jinak mě pořádek ve skříních teprve čeká, tady jsou na takové účely kontejnery na oděvy, boty atd. Překvapilo mě potvrzení z čistírny, co tím sledují?
S těmi granulemi a vůbec s objednávkou  a s procentuální provizí pro Kočičí naději, jsi to dobře vymyslela.

5 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 14. února 2015 v 10:26 | Reagovat

[4]: Ano Helenko, pracuju, už nějakou dobu a také jsi správně postřehla, že jsem ze Zlínska :-) Smysl toho potvrzení (nebo lístku) mi také není jasný.

6 Van Vendy Van Vendy | Web | 28. února 2015 v 11:17 | Reagovat

[3]: Přešít oblečení na nějaké další užitečné věci, to se taky dá. Z džín si můžeš vyrobit batůžek, z plátěných věcí prostírky, nebo nějaký ten podprdelník. Případně můžeš ušít  polštářek pro kočku. Ať si taky pohoví.
Purinu taky občas kupuji, je dražší, ale zase asi kvalitní, někde jsem četla, že moc barevný granule nejsou zas až tak echt dobrý a purina má granule klasicky hnědý, nepřibarvovaný. Nakoupit na internetu se asi vyplatí, ale zase kvůli poštovnému je dobré vzít těch balíčků víc.

[4]: Myslím, že jim tam lidi nosili staré nevyprané věci, ale snad poznají, jestli je něco čisté a jestli ne, na to přece nepotřebují potvrzení z čistírny. Jinak mi to připadá, že už jsou dočista zparchantělí, že mají nároky, aniž by se dobrali podstaty těch nároků, že už neví roupama, co by. Charita by si měla uvědomit, že je charita.
Nebo to lifrují do sekáčů a vydělávají na tom?

7 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 1. března 2015 v 11:13 | Reagovat

[6]: Z barvených granulí může kočka mít i alergii, to jsem zas četla já. Ze zbytků látek se dá udělat prakticky cokoliv :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama