Únor 2015

Ohromná černá kočka

24. února 2015 v 13:15 | Liliana Landštejnská |  Kočky z cest
Vůči černým kočkám panuje mnoho předsudků a z útulku si je moc lidí nebere (což je škoda). U koček mohu s jistotou říct, že na barvě opravdu nezáleží, každá má něco do sebe. Kdysi jsem měla černou kočka i kocoura v té samé barvě a byli úžasní. Při mé sobotní procházce Uherským Brodem jsem zrovna jednu černou krásku potkala.

Výlet na Bunč

22. února 2015 v 10:44 | Liliana Landštejnská |  Z míst a cest
Je to asi tak tři týdny, co jsme se vydali na menší výlet. Naším cílem byla turistická chata/penzion Bunč, nebo spíš zde jsme zaparkovali auto. Od Bunče jsme pak pokračovali po cestě do lesa. Bylo tam terénních nerovností, takže jsem si to za chůze všechno prohlížela. Přišlo mi, že v tom lese na podzim roste určitě hodně hřibů, takže tam možná ještě zavítáme. Ještě upřesním, že výše zmíněný penzion se nachází v pohoří Chřiby, takže tam někde jsme se pohybovali.

Menší úklid, ale rozhodně ne jarní

9. února 2015 v 16:18 | Liliana Landštejnská |  Zápisky odjinud
Tak prý přišla chřipková epidemie a nejhorší je na Zlínsku. Mě zatím nenavštívila, akorát v pátek jsem malinko posmrkovala, ale večer to bylo pryč. Dost lidí teď chodí do práce nachlazených, protože nikdo nechce jít marodit - na ten týden se to ani neoplatí, když za první tři dny nemocenské nic není. Takže jen tady někdo zakašle, už sklidí spoustu škaredých pohledů.

Kočkám ubližuje hlavně lidská bezohlednost, ale pomoc je snadná

5. února 2015 v 19:42 | Liliana Landštejnská |  Moje kočky, povídání a zkušenosti
Jak už asi víte, kočka je mé nejoblíbenější zvíře. Proto mě docela mrzí a někdy i štve, jak se mnozí lidé k těmto tvorečkům chovají a smýšlí o nich. Spousta koček zůstává opuštěných, zraněných, nemocných a bez nedostatečné péče, až někdy dojde k nehezkému konci, mnohdy jen díky lidské bezohlednosti, lhostejnosti a pohodlnosti. Myslím, že kdyby se to na chvíli prohodilo, lidé se stali kočkami a kočky lidmi, co by se chovali stejně jako někteří z nás, tak by nás tu už tolik nebylo.