Nad Evropou by měl vyzvánět zvon

10. ledna 2015 v 12:31 | Liliana Landštejnská |  Myšlenky v pavučinách
Dneska je asi nějaký divný den. Normálně se o politické dění a různé události ve světě zas až tak nezajímám a už vůbec nemám ve zvyku o nich psát, ale tentokrát to bude jinak. Vím, že bychom neměli věřit všemu, co všude vidíme napsané, ale ráno jsem si přečetla pár článků, které mě docela namíchly - až jsem z toho zapomněla, že původně jsem se chtěla vyjádřit o Tv Nova a její reportáži o nějakém ořechovi, co předvádí samé šaškárny. A co že mě to tak podráždilo? Dalo by se to shrnout slovy "muslim, kam se podíváš".

*
Nad Evropou by možná měl vyzvánět pomyslný zvon a bít na poplach. I když možná už je pozdě. Myslím, že vůbec nejsou na místě názory a komentáře o toleranci a podobné bludy. Je to jednoduché jako facka. Když někam přijdete, měli byste respektovat tamní kulturu a zvyky a ne za každou cenu prosazovat to své. Ty islámské potvory se všude rozlézají jak mor a když se proti tomu normální lidé ozvou, tak je hned chudáčky utlačujeme nenavídíme a jsme rasisté. Ale to, že ničí a terorizují naši kulturu, je už podle nich v pořádku.
*
Možná teď budu hnusná, když to tak napíšu... ale oni by se neměli tolik množit. Domnívám se, že v celé této situaci je jeden podstatný problém, a to ten, že v islámu vládnou muži. Ženy mají navíc tak vycvičené, že si nedovolí (a ani je to nenapadne) jít na potrat nebo říct, že další dítě už nechce. Kdyby muslimské ženy měli nějaké práva a muslimové na ně nenahlíželi jako na něco podřadného, možná by to všechno vypadalo jinak. Spory bojovného a násilného rázu mezi sebou vždy vedli převážně muži. Stačí se ohlédnout do historie a nemusíme ani jít až někam do dob středověkých bitev, plně nám postačí 20. století - 1. a 2. světová válka.
*
Domnívám se, že v této situaci není kompromis. Buď tu budou spolu s námi v poklidu žít, ale bez toho, aby se tady roztahovali, hlásali své přesvědčení a válcovali Evropu nebo ať si jdou tam, odkud přišli. Aby se dal tento problém vyřešit/odstranit, musela by se Evropa nejdříve sjednotit (teď nemám na mysli nějakou hloupu unii) a přestat řešit nějaké malicherné spory mezi sebou a to, jestli tamta část Ukrajiny patří Rusku nebo ne. Za tady tento uměle vytvořený spor můžou pochopitelně Američané, kteří mají prsty ve všem. A budou to oni, kdo bude těžit z toho, až bude probíhat válka mezi islámem a Evropou - i když ta možná nebude ani tolik krvavá, ale bude probíhat nenápadně, jak se sem muslimové pomalu budou vtírat. Je také dost možné, že se Amíci s muslimy spřáhnou a společně nás budou ovládat. Doufám, že se toho nedožiju.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. ledna 2015 v 9:42 | Reagovat

Tohle nebezpečí už také vnímám poslední dobou a je čím dál varovnější. Možná to, co se stalo v Paříži, konečně otevře těm multikulturním zaslepencům oči - nebo spíš, konečně jim to dá do ruky argument, aby začali něco dělat. Netvrdím, že všichni muslimové jsou zběř, to určitě ne, ale podle historie už víme, jak málo fanatiků stačí k tomu, aby strhli celý národ. Stačí trocha manipulace, psychologie a hlavně tlak na nábožženské cítění.
I když, fakt, že muslimové vraždili muslimy, taky možná něco znamená. Že už se nemůžou vymlouvat na válku proti "nevěřícím psům".
Jenže, fanatik si odúvodní všechno. Já se jen divím, proboha, proč jim tady chtějí prodávat pozemky (jestli už se to neděje).
A stejně jak ty si myslím, že když se někam přistěhuji, musím respektovat zákony i zvyklosti oné země - a pokud mám nějaké soukromé zvyklosti, nechám si je do soukromí a necpu je všem okolo.

2 Jarka Jarka | Web | 12. ledna 2015 v 17:11 | Reagovat

Nefandím konspiracím ve smyslu toho, že Američani mají prsty ve všem a nesouhlasím s tím, že by nějaká část Ukrajiny měla patřit Rusku. Stejně tak vím, že valná část muslimů je mírumilovných, ale souhlasím s tím, že by měli dodržovat tradice a zákony těch států, do kterých se přistěhují a jestli se jim to nelíbí, můžou se vrátit domů. Fanatismu, extrémismu a terorismu je třeba se bránit, to je bez diskuze...

3 Lotte Lotte | Web | 12. ledna 2015 v 17:22 | Reagovat

S tim lze pouze souhlasit

4 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 13. ledna 2015 v 15:50 | Reagovat

[1]: Zajímalo by mě, jak to všechno dopadne.
[2]: O Američanech si myslím své, ale to není předmětem článku, tak to nebudu dál rozvádět. K těm posledním třem zmíněným věcem stačí dost málo a už to jede.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama