Lidé jsou různí a někteří asi totálně mimo

15. ledna 2014 v 17:06 | Liliana Landštejnská |  Myšlenky v pavučinách
Potřebuju něco napsat. Ani nevím proč. Zřejmě nechápu pár věcí... tak mi možná pomůže si je ujasnit, když si je tady "vypíchnu" a někdo jiný se třeba vyjádří, co si myslí on. Tak se to přece dělá, ne? Vlastně asi nechápu vůbec nic... zkrátka si někdy připadám, jako bych sem přiletěla z jiné planety nebo lidé přestali být lidmi... či snad na to zapomněli, kým jsou...

*
Trocha upřesnění - ten "mimozemský" pocit své existence nemám vždy. Někdy se zkrátka mám dobře, vím, co mám v danou chvíli dělat, co budu dělat za další dva dny a proč, uspořádám si to, jak mi to nejlépe vyhovuje, jsem v kontaktu s lidmi, co mě i podpoří.... a mám z toho dobrý pocit. V tom co dělám, nacházím smysl a v pozadí se objevuje myšlenka "že to tak zkrátka má být". Občas mám prostě nutkání udělat něco konkrétního, tak jdu a konám... i se vždy nemusí jednat o velké věci. Zkuste to také a uvidíte :-)
*
Mám svou cestu. Snažím se jít, kudy chci a všechno chápu. Jenže pak přijde nějaký "chytrák", který si neumí (a nechce) udělat pořádek se svým vlastním životem, jen si stěžuje, ze všeho nejlíp mu jde shazovat ostatní a odsuzovat, očerní Vás široko daleko jen proto, že si od něho nenecháte linkovat vlastní život podle jeho sobeckých představ... a ještě Vás zkouší manipulovat a vydírat. No kde to jsme? Může být někdo takový vůbec člověk?
*
Výsledkem toho je, že si pak připadám, jak blb a celkově jsem zmatená. Takoví lidé ze mě vysávají energii.... děsně mě to totiž unavuje. Myslím, že má člověk právo se nenechat vydírat a vysávat. A někdy může udělat i razantní rozhodnutí... aniž by se někoho ptal na svolení nebo mu detailně popisoval důvody svých činů. Stejně tak mi přijde sprosté bezdůvodně napadat cizí zájmy. Proč by člověk nemohl dělat to, co je dobré... klidně se něco nového naučit, třeba jen pro své potěšení? Nikdo by se neměl nechat shazovat, protože nikdo jiný na to nemá právo. Stejně si vždycky řeknu, že žádný blbec nejsem, ne a ne, a pak si kupříkladu sesumíruju seznam, co všechno umím.... nejen, že mám pak předhled, ale opravdu to zvedne náladu. Klidně si to zkuste a nebojte se své dovednosti odhalit světu... i když se nejedná o věci gigantických rozměrů. Může to být háčkování, péče o rostliny, zavařování... cokoliv :-)
Vidíte snad důvod, proč obklopovat destrukcí a tím, co člověka svazuje a tlačí směrem dolů? Měli bysme se snažit stoupat :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 15. ledna 2014 v 17:29 | Reagovat

Ten pocit znám... Hodně často mi přijde, že tady snad nemám co dělat. Lidé kolem mě mi často dávají najevo, že to, co dělám, a jak žiju, není normální. Protože všichni tito lidé mají svoje životy nalinkované přesn+ tak, jak si myslí, že by lidi životy žít měli... A pak jsem mezi nimi já, za každých okolností ta úplně divná. Naučila jsem se na to kašlat, ale v takových těch slabších chvilkách to vždycky tak úplně nejde.

2 Helena Helena | E-mail | Web | 15. ledna 2014 v 17:57 | Reagovat

Je to těžké brát lidi takové,jací jsou.Jsou skutečně lidé,kteří se snaží i druhým organizovat jejich život,a tady pozor,tohle nesnáším.Jak já tohle nemám ráda.Víš,dozvěděla jsem se,že jeden pán z rodiny objevil můj web,ale neříká mi to přímo,ale mluví tak,jak by se jednalo o někoho,koho zná.Nechápu to,já se za svůj web nestydím a jeho problém si musí vyřešit sám.Jsem zvědavá,kdy se to provalí a něco řekne.
Jo,jsou lidi všelijací.Hlavu vzhůru Lilianko.

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 15. ledna 2014 v 18:12 | Reagovat

Lidé jejichž život není ničím zajímavý si to hold kompenzují probíráním životů ostatních :-)
Vlastních zkušeností mám víc než bych sama chtěla a musím podotknout, že tvá taktika je dobrá- říct si, že máš navíc, že blbá nejsi. Ale nad čím bych se pozastavila  je, že si to obhajuješ a to vyzní, že se jakoby omlouváš (i když není vůbec za co), v duchu s tou omluvou je to nastejno. Myslím, že by sis měla říct něco jako- jsou to kreténi, co nic nezvládli, já mám navíc než se tu s nimi zaobalovat. A tím bych skončila a útěchou by mi byla tahleta prostá věta, že já jsem dobrá.
Ale je to těžké, sama znám. Zkus prostě nasadit imaginární sluchátka (nebo i opravdová) a ignorovat tuhletu "elitu" národa :)

4 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 15. ledna 2014 v 20:46 | Reagovat

Těší mě Vaše obsáhlé komentáře... děkuji :-)
[1]: Jo, ne vždy se člověku podaří postavit se v situaci tak, jak by přesně chtěl.
[2]: Takové šťoury znám.... no, škoda mluvit. Jinak jsem ráda, že se tu (na blogu) zase setkáváme :-)
[3]: Asi jsem vše neformulovala úplně správně. No jo, elita... :-D

5 Fredy Kruger Fredy Kruger | 15. ledna 2014 v 21:45 | Reagovat

" Dneska jsem totálné mimo !!
... bude to asi rýmou,
mám totálně ucpané dutiny !"

" Bude to určitě od rýmy !"
... hovoří ve  krčmě hosté ...

... cos nečekaně stalo se  sprosté !!!
( muž  vrtíc se na židli ...  strašlivá rána !! )

" Jediná dutina neucpána !"
Yann  Schoustt  dí ... zíraje do blba ...

" Taková ubohá výmluva !
... teď smradu je tu, jak v předpeklí !"
... dva pinglové ven muže vyvlekli
a vyhodili ven na cestu
za nadávek hostů, -  jich potlesku !

6 Zdebra Zdebra | Web | 15. ledna 2014 v 22:04 | Reagovat

Taky se tak někdy cítím. Jednou někde někomu něco řeknu, a pak se to šíří všude možně, a ještě zkresleně, nepochopeně a "povrchně"... Nijak se ani nenamáhají zamyslet se nad něčím, než začnou kritizovat. A všechny ty pomluvy atd. většinou šíří za zády, do očí nic neřeknou.
Ten seznam je dobrej nápad, to bych mohla zkusit. :)

7 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 16. ledna 2014 v 14:44 | Reagovat

[5]: Jo, a ještě rýma k tomu :-D
[6]: Je jednodušší rýt do druhých, než něco udělat u sebe samotného. Seznam klidně zkus, možná by to byl i dobrý námět na článek :-)

8 Vendy Vendy | Web | 22. ledna 2014 v 23:30 | Reagovat

[3]:Mám dojem, že Keiko to vystihla dobře. I s tím, že lidi si neumí vyřešit svůj život a tak se zaměřují na jiné (v globále to je s celým světem, světové velmoci raději budou vyhazovat miliardy za výzkum ve vesmíru, protože pořádek na zemi neumí nebo nechtějí udělat, stejně tak ve zmenšeném měřítku je to s člověkem).
A taky je fakt, že se tím cítíš ohrožena a vysvětluješ. Zlati, nemusíš vysvětlovat. Lidi, kteří chodí na tvůj blog, berou tvůj způsob života, tvé záliby a zájmy jako něco neobyčejného, dozvíme se tu některé věci, které bychom se nedozvěděli, vidíme krásné fotky a holku, která nelení a jde si spíchnout krásné nové šaty, nebo si vyšije taštičku k těm šatům. Lidi, co tě pomlouvají, nebo se staví negativně, to prostě nechápou, navíc, jejich životy jsou zřejmě omezené a oni nemůžou najít nic, co by je naplnilo. Takže je naplňuje kydání špíny na ostatní. Možná si pak nepřipadají tak ubozí, když kousek té své ubohosti hodí na další lidi.
Na tobě je, nedat se. Nemusíš to snášet, nemusíš to poslouchat. Můžeš je poslat do... někam, přímo a slovně a otevřeně. Ale to je plýtvání energií, takže můžeš si pomylet, ať tě políbí v dolní část zad a dělat si své věci dál. Víš, oni si žijou své životy a ty jim do toho nekecáš. Takže si ani nenech kecat do svého života od nich. Pokud se nechceš hádat (někdy to sice pomůže vyřešit nějakou situaci, ale většinou je to vážně plýtvání energií), tak si jen něco pomysli, nech je žvanit, ale stejně si dělej své věci tak, jak jsi zvyklá a jak je máš ráda.
Jinými slovy - nechtěj po nich pochopení, a nenech se omezovat.Oni totiž některé věci nepochopí, ani tomu nebudou chtít rozumět a ty si ušetříš spoustu času vysvětlování a přesvědčování.
Jak řek klasik, psi štěkají, karavana jde dál. :-)

9 Amia Amia | Web | 19. února 2014 v 13:05 | Reagovat

Taky mám (často) pocit, že něco prost+ musím napsat. Cokoliv, cokoliv.
A přesvědčení lidí, že jejich způsob je nejlepší pro všechny. A když to nechápeme, tak jsme blbci  :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama