A tak listí stále padá

2. října 2012 v 11:45 | Liliana von der Heide |  Zápisky odjinud
Je zajímavé sledovat, jak si lidé neustále stěžují na jakékoliv počasí. Jakoby to nebylo jedno. Místo toho zbytečného lamentování na ulici se radši těším, až si uvařím hrnek čaje. Teď Vám povím, jak jsem se v posledních dnech měla. Tak si ke čtení uvařte třeba zrovna ten čaj...

*
27.9., asi půl šesté (pochopitelně k večeru)
Tak si tu hezky sedím, ale onen výše zmíněný teplý nápoj ještě uvařený nemám. Ale to přijde. Na stole se tu na mě smějí knížky o severských zemích a seznam výrazů pro opilost, který jsem včera objevila. Pomalu ale jistě už totiž píšu maturitní práci. A na hlavě mám čepici, kdyby Vás to zajímalo. A něco se děje, protože nemocná nebývám, ale teď, po strašně dlouhé době, to na mě nějak sedlo. I když dnes už je mi lépe než včera a předevčírem, kdy jsem celé odpoledne prospala. Abyste tomu rozuměli, do školy jsem chodila normálně. Asi jsem divná. Většina studentů mého věku by využila toho, že je jim nějak hůř, aby se mohli válet doma. Přemýšlím o tom, zda navštívit jistou "jasnozřivou" paní. Uvozovky proto, že nevím, jak lépe bych to napsala. Na jednu stranu mě to láká, ale na druhou stranu mám strach. Strach z toho, že bych si sedla před někoho, kdo ví snad téměř vše. Tedy aspoň podle toho, co jsem slyšela. Někdo si možná řekne, že něco takového je blbost a podvod, ale můj vnitřní hlas našeptává, ať to zkusím. Jasně, všechno nemusí být nutně pravda, ale přinejmenším to člověku pomůže někam se nasměrovat.
Asi půl osmé.
Tak už mám čaj uvařený a nějak mě rozehřál. Dnes se řešil náš stužkovací večírek. Mám silnou předtuchu, že se tam neobjevím. Dost na tom, že výlet do Prahy je povinný a vyhazovat ještě litr za nějakou "párty" se mi vážně nechce. Je to moje rozhodnutí a basta. Sice byli tací, kteří se ozvali, že každý si na to může vydělat. Stejně, i kdybych si někde přivydělávala, nebylo by to podmínkou, že bych tam šla. Nehodlám vyhazovat peníze oknem, to bych je radši přispěla nějakému kočičímu útulku. Tak. A když už jsme u těch koček, samozřejmě jsem dnes nějaké potkala. Jednu jsem viděla po cestě busem a dvě po cestě od busu k domovu. Jedna byla taková huňatá a ta druhá se přišla pohladit, poté, co jsem ji asi pět minut přemlouvala.
*
30.9., skoro deset hodin večer
V tuto dobu už jsem dávno doma z nedělního pravidelného tréninku. Dokonce už jsem nějakou dobu po večeři. Dnes u nás, přesněji řečeno ve vedlejší vesnici, byla pouť´. To tady vždy je na Václava. Ale letos nic moc. Málo stánků a málo kolotočů (což by mi až tak nevadilo, protože už na ně stejně nechodím). Koupila jsem si cukrovou vatu (od které jsem pak byla řádně zalepená), korbáčky a perník pro Rejnoka. Příští týden je pouť v Uherském Brodě, tak snad to tam bude lepší. A víte co? Zase jsem potkala vy víte jaké zvíře. Normálně se tam v jednom stánku procházela kočka, jen nevím, jestli si chtěla něco koupit nebo něco prodat. Pak návštěva u bratra. Pořádně jsem se nacpala. A odvezla si odtud dvě pohádkové knížky s hezkými obrázky, které jsem tam ještě měla. Pak se ještě pokračovalo na druhou návštěvu u druhého bratra, ale tam už jsem nebyla přítomná, protože jsem jela na výše zmíněný trénink, takže mě vysadili na autobusové zastávce. V autobuse byla holka se strašně hranatým obličejem, až jsem pořád musela okukovat :-D A zítra do školy, to je ošklivé. Ale aspoň nemáme žádný ošklivý předmět.
*
1.10., něco po šesté večerní
Zjistila jsem, že na dva ošklivé předměty se můžu podívat až zítra. Tak že se podívám aspoň na ekonomiku. Bohužel, kočičí delgace má jiný názor a spokojeně zalehla právě ten sešit. Zatím mám tedy smůlu. Samozřejmě se kočičák tváří, že nic. Vypadá jako učiněná svatost sama. Nevím, že tak někomu furt leží v žaludku, že se občas do něčeho naučím, sem tam si udělám nějaký ten úkol, nebo něco vím. Takoví lidé jsou jedině ubozí a nic jiného. Nehodlám kvůli některým ze sebe dělat debila, když tím debilem jsou jedině oni sami. Mám svůj systém, jsem zvyklá na určité věci a postupy, tak nevím, proč na tom něco měnit. Ať si klidně někdo myslí, že jsem arogantní, staromódní, divná a já nevím co ještě, ale je mi to úplně u zadku. Vlastně ani tam ne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 2. října 2012 v 14:07 | Reagovat

Taky nechápu, proč lidi pořád nadávají na počasí. V létě si přejou chladnější počasí nebo déšť, a když začne pršet, tak se schovají.
Nejlepší lék je česnek (a nebo chili). Domácí česnek. Taky jsem asi divná. Vždycky jsem do školy šla, i když jsem začala být nemocná. Doma jsem zůstala, když jsem se cítila oslabená. Což na jaře, kdy začalo pálit slunko, bylo horší, když mě slunko oslabuje.
Taky jsem se na stužkovák moc netěšila, ale nakonec jsem byla jedna z toho mála, co odcházeli mezi posledními. A ti nejvíc natěšení tam moc dlouho nevydrželi. :D My jsme naštěstí celou dobu ve škole dávali měsíčně do fondu 50 Kč, tak jsme naštěstí pak nemuseli dávat nějakou velkou částku.
Taky jsem dneska potkala kočku. Konečně jsem měla to štěstí. A byla milá. A umazlená a uvrněná. :)
Kočky si vždycky umí vybrat místo na spaní. :D

2 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 2. října 2012 v 18:59 | Reagovat

[1]: Je fajn, když člověk potká kočku.

3 Jarka Jarka | Web | 2. října 2012 v 19:41 | Reagovat

K tý "jasnozřivce" bych nešla, s takovou paní, bych nechtěla nic mít.
Stužovák, je pro mě neznámé slovo, toto jsme za mého středoškolačení neznali. :-) Ale mám tu zkušennost, že když se mi někam nechtělo a nakonec jsem tam šla, tak se mi tam moc líbilo. Člověk asi když je natěšený a má velká očekávání, tak bývá často zklamaný, když ale vlastně od akce nic nečeká, může být jen mile překvapen. ;-)

4 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 2. října 2012 v 20:05 | Reagovat

[3]: Je to taková párty, kde je člověk pasován do stavu maturantského a také dostane nějakou tu stužku na památku.

5 Sylvana Raven Sylvana Raven | Web | 2. října 2012 v 20:20 | Reagovat

Kočky dovedou být zlatíčka. *pohled na klubko uprostřed postele*

6 Bony Bony | Web | 2. října 2012 v 20:47 | Reagovat

To druhé je ono. :-)
A co Ty vůbec studuješ? A na jaké téma píšeš maturitní práci? ( Uáá, mě to čeká taky! :( )

7 Vendy Vendy | E-mail | Web | 2. října 2012 v 21:27 | Reagovat

Lidem vždycky něco bude vadit. Ať je to počasí (které se opravdu málokdy zavděčí), nebo fakt, že se učíš. Ale máš zdravej přístup - kašli na ně.
Kočky tě mají asi rády a ta tvoje ti svým způsobem řekla, že si máš dát pauzu. Vyjímečně ji poslechni!
Čepici na hlavu bych si dnes ráda dala, hlava mě totiž třeštila šíleným způsobem. Ale už to přechází, jen abych to nezakřikla.
Ten stužkovák... třeba se rozmyslíš. Ono to zase není tak špatné, slavnostní chvilka.
Pěkně se mi tu početlo. A šla jsem si uvařit kafe, klasiku turka, voní mi až pod nos, ale ještě je moc horký... :-)

8 wedding dresses wedding dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 5:05 | Reagovat

A. He wanted to get to the second-hand shop!
http://www.weredress.com/Beach-Wedding-Dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama